Susisiekite su mumis

Maksimalaus nepriklausomumo siekimas

Dėl novatoriškų kaupimo sprendimų nepriklausomumas nuo tinklo šiuo metu yra įmanomas labiau nei bet kada: Saulės energijos sistemos ir kaupimo akumuliatoriaus kombinacija, priklausomai nuo metų laiko, apima iki 80 % namų ūkio poreikių.

Ilgą laiką galimybės apsirūpinti elektra iš saulės energijos buvo ribotos. Dienos metu būdavo pagaminama daugiau elektros energijos, negu reikia, o naktį privačios saulės energijos išvis nebūdavo galima vartoti.

Atsiradus novatoriškiems kaupimo sprendimams, ši reikšmė dabar gali būti padidinama iki 80 %, priklausomai nuo oro sąlygų. Dieną pagamintą energiją galima sukaupti ir suvartoti bet kuriuo kitu paros metu – netgi naktį.
Esant visiškai įkrautam akumuliatoriui, sistema toliau tiekia energiją privačiam vartojimui. Perteklinė energija perduodama į valstybinį elektros tinklą.

Saulės energijos naudojimas dienos metu

Saulės energijos ir kaupimo sistemos kasdienio veikimo principas:

Rytas

Saulės energijos sistemoje pagaminama energija suvartojama. Perteklinė energija kaupiama akumuliatoriuje.

Popietė

Esant visiškai įkrautam akumuliatoriui, sistema toliau tiekia energiją privačiam vartojimui. Perteklinė energija perduodama į valstybinį elektros tinklą.

Vakaras

Nusileidus saulei, sistema tiekia akumuliatoriuje sukauptą energiją privačiam vartojimui.

Naktis

Sistema toliau tiekia sukauptą energiją net ir naktį. Jei nepakanka akumuliatoriaus talpos, papildoma energija paimama iš valstybinio elektros tinklo.  

Žinios apie akumuliatorius

Saulės akumuliatoriaus pasirinkimas – svarbūs faktoriai

Būdama energijos gamybos sprendimų kūrėja, šalia fotovoltinių modulių (FV modulių) „Sharp“ siūlo akumuliatorių sprendimus pagal įvairius reikalavimus, kad padėtų savo klientams pasiekti didžiausią įmanomą nepriklausomumą nuo energijos tiekėjų.

Akumuliatorių koncepcijos

Rinkoje esančių akumuliatorių koncepcijos visų pirma skiriasi pagal naudojamus komponentus. Priklausomai nuo akumuliatorių koncepcijos, jos arba idealiai tinka papildyti esamas FV sistemas, arba kaip atskiras sprendimas naujiems montažams.

Akumuliatoriaus talpa (kWh)

Naudingoji akumuliatoriaus talpa, nurodoma kWh, parodo, kiek energijos galima suvartoti iš visiškai įkrauto akumuliatoriaus. Dažnai nurodoma ir nominalioji (visa) talpa, tačiau paprastai jos visos išnaudoti negalima.
Skirtumas tarp šių dviejų reikšmių vadinamas iškrovimo gyliu (DOD). Pavyzdys: Akumuliatorius gali sukaupti 16 kWh energijos, o iškrovimo lygis yra 50 %; tai reiškia, kad galima suvartoti 8 kWh (50 % nuo 16 kWh). Jūsų namuose reikalingo akumuliatoriaus talpa priklauso nuo FV sistemos dydžio, energijos sąnaudų ir to, kiek nepriklausomi norite būti energijos atžvilgiu. Pasirinkus tinkamą kaupimo sprendimą, galima visiškai išnaudoti turimą talpą ir pasiekti maksimalų nepriklausomumą nuo valstybinio tinklo.

Technologija

Rinkoje daugiausiai  parduodami dviejų tipų akumuliatoriai: ličio jonų ir rūgštiniai švino akumuliatoriai.
Abi technologijos turi savų privalumų ir trūkumų. Rūgštiniai akumuliatoriai puikiai įsitvirtinę rinkoje ir pasiteisinę komerciniu požiūriu, tačiau jie yra labai sunkūs ir dideli. Ličio jonų akumuliatoriai turi didesnį iškrovimo gylį, yra efektyvesni ir lengvesni, todėl jie taip pat naudojami, pavyzdžiui, aukštos kokybės elektromobiliuose.

Vieta

Rūgštiniai ir ličio jonų akumuliatoriai kelia skirtingus reikalavimus įrengimo vietai, pavyzdžiui, dėl vietos ir grindų ploto. Todėl svarbu pasitikslinti iš anksto, kurioje namo vietoje bus statomas akumuliatorius.

Garantija

Produktų garantijos taikomos medžiagoms ir gamybiniams defektams. Garantija eksploatacinėms savybėms apdraudžia nuo akumuliatoriaus eksploatacinių savybių sumažėjimo: minimalios talpos garantiniu laikotarpiu ir taip pat dažnai minimalaus visų ciklų skaičiaus. Tai, kam taikomos garantijos, priklauso nuo gamintojo.

Visi ciklai

Visu ciklu vadinamas toks darbo ciklas, kai akumuliatorius visiškai įkraunamas ir iškraunamas iki iškrovimo gylio ribos. Visą ciklą gali sudaryti keli daliniai ciklai (įkrovimo ir iškrovimo). Garantiniu laikotarpiu reikėtų pasiekti maksimalų ciklų skaičių. Reikia turėti omenyje, kad ciklų skaičius skaičiuojamas pagal nustatytą iškrovimo gylį.

Pasikonsultuokite su „Sharp“ montavimo partneriu, kad rekomenduotų Jums geriausiai Jūsų reikalavimus atitinkantį akumuliatorių.