Aplinkosaugos strategija
Žalieji produktai
Savo aplinką tausojančius produktus „Sharp“ vadina „žaliaisiais produktais“. Žaliųjų produktų gairės, kurios apibrėžia gamybos ir konstrukcijos kriterijus pagal septynias koncepcijas, naudojamos visuose produktų konstravimo skyriuose visame pasaulyje nuo 1998 m. Panašiai ir savo aplinką tausojančius prietaisus vadinami žaliaisiais prietaisais, sukūrėme žaliųjų prietaisų gaires, kurios taikomos visuose prietaisų konstravimo skyriuose nuo 2004 m.
Kuriant tokius produktus ir prietaisus, „Sharp“ iškelia konkrečius tikslus pagal žaliųjų prietaisų ir žaliųjų produktų standartus, kurie yra suformuoti pagal žaliųjų prietaisų ir žaliųjų produktų gaires. Bandomosios ir serijinės gamybos etapais nustatoma, kaip tam tikras produktas ar prietaisas atitinka keliamus tikslus, ir tiems, kurie atitinka standartus, priskiriamas žaliųjų produktų ar žaliųjų prietaisų statusas.
Žaliųjų produktų ir žaliųjų prietaisų standartai – gamybos tikslų etalonai – peržiūrimi ir sugriežtinami kiekvienais metais, siekiant, kad mūsų produktai ir prietaisai dar labiau tausotų aplinką.
Žaliųjų produktų koncepcijos
Energijos taupymas / energijos gaminimas
Produktai su stulbinančiomis energijos taupymo / energijos gaminimo savybėmis gerina energijos vartojimo efektyvumą ir mažina sąnaudas; kitos priemonės
Išteklių tausojimas
Produktuose, kurie kuriami taip, kad tausotų išteklius, panaudojama mažiau medžiagų; kuriami tokie produktai, kurie tausoja išteklius jų naudojimo metu; ilgesnis produktų tarnavimo laikas; kitos priemonės
Perdirbamumas
Kuriant perdirbamus produktus, sukuriami tokie produktai, kuriuos lengva išardyti; naudojamos lengvai perdirbamos medžiagos; kitos priemonės
Saugus naudojimas ir utilizavimas
Produktai, kuriuos saugu naudoti ir utilizuoti
Nenaudoti medžiagų, kurios neigiamai veikia žmonių sveikatą ar aplinką; kitos priemonės
Ekologiškų medžiagų ir prietaisų naudojimas
Produktai, kuriuose naudojamos ekologiškos medžiagos ir prietaisai
Naudoti perdirbtas medžiagas / biomasės pagrindu gaminamą plastiką; kitos priemonės
Aplinką tausojantis požiūris,
atsiliepiantis ir maitinimo elementuose, ir t. t.
Maitinimo elementus naudojantys produktai, naudojimo instrukcijos ir pakuotės, gaminamos su aplinką tausojančiu požiūriu
Mažinti produktų pakavimo medžiagų kiekį; gaminti produktus taip, kad būtų lengvai išimami maitinimo elementai; kitos priemonės
Informacijos apie produktų ekologiškumą nurodymas
Produktai su nurodyta informacija apie aplinkos tausojimą
Įgyti aplinkos tausojimo ženklinimą (eko ženklinimas); įgyvendinti tarnavimo laiko įvertinimą; kitos priemonės
Žaliosios gamyklos
2003 metais „Sharp“ įdiegė griežtą savo gamyklų visame pasaulyje vertinimo sistemą ir savo noru pradėjo griežtos vidinės priežiūros procesą. Taškai skiriami už griežtą įvairių aplinkos tausojimo praktikų laikymąsi nuo lietaus vandens perdirbimo iki mažinamo į sąvartynus vežamų atliekų kiekio. Tikslas – pasiekti super žaliosios gamyklos statusą, kam reikia surinkti itin daug taškų. 2009 metais visoms „Sharp“ gamykloms Japonijoje buvo priskirtas super žaliųjų gamyklų statusas, o aukščiausioje vietoje įsitaisė „Sharp“ aukštųjų technologijų gamykla Kamejamoje. Didžiąją dalį gamybos procesuose suvartojamos energijos gamykla Kamejamoje pasigamina pati iš vienos iš didžiausių visoje Azijoje FV sistemos, kurios galingumas siekia 5,2 MW. Be to, likusi energija gamyklos poreikiams gaminama pačioje pažangiausioje dujomis kūrenamoje jėgainėje, o vandens nuotėkos panaudojamos ne tik vandens šildymui, bet ir oro kondicionavimui.
„Sharp“ gamykla Elzase, Prancūzijoje, kuri gamina standartinius ir daugiafunkcius spausdintuvus, gavo šį statusą 2006 m. liepos mėn. Viena iš gamyklos stipriausių ekologiškumo skatinimo pusių yra jos griežta strategija atliekų rūšiavime. Nuo 2004 m. visos atliekos – baterijos, plastikas, neoninės juostelės, popierius, stiklas ir mediniai padėklai – buvo surenkamos ir rūšiuojamos. Be to, gamykla darė pažangą tiekimo grandinėje ir logistikoje. Pradėjus naudoti naujos rūšies kartoną, perpus sumažėjo pakuočių tūris, o svoris – trečdaliu, todėl reikia mažiau vietos transportuojant ir sumažėjo degalų sąnaudos.
„Sharp“ pastangos aplinkosaugos srityje jos gamykloje Reksame, Šiurės Velse, taip pat neliko nepastebėtos. 2008 m. gamykla sulaukė Velso verslo ir tvarumo apdovanojimo, pripažįstant ambicingus saulės energijos ir mikrobangų technologijų gamyklos žingsnius ekologiškos ir tvarios ateities link. Naujuose gamykloje veikiančiuose gamybos procesuose koncentruojamasi į efektyvų išteklių naudojimą ir senų produktų surinkimą bei perdirbimą.
Sertifikatai / ženklinimas
Aplinkos tausojimo ženklinimas
Skirtingų į aplinkos tausojimą orientuotų produktų lygius žymi atitinkamo ženklinimo rinkiniai. Reikalavimai, norint savo gaminį žymėti kuriuo nors ženklinimu, yra griežti. Žinoma, daugelis „Sharp“ produktų žymimi kaip aplinką tausojantys produktai, pavyzdžiui „Blue Angel“
Taisyklės
„Sharp“ deda dideles pastangas, kad atitiktų teisinius reikalavimus visoje Europoje, pavyzdžiui, atlikdama cheminių medžiagų registracijos prievoles „REACh“, laikydamasi elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo direktyvų „WEEE“ ir atsižvelgdama į tam tikrų pavojingų medžiagų naudojimo elektros ir elektroninės įrangos gamyboje apribojimus „RoHS“.