Susisiekite su mumis

P-CAP talpinio jutiklinio ekrano technologija

Šiais laikais kur tik pasisuksime, pamatysime jutiklinius ekranus. Planšetiniuose kompiuteriuose, telefonuose, bilietų aparatuose, bankomatuose – jie naudojami visur.

Visgi jutiklinių ekranų technologijos panaudojimas dideliuose ekranuose – gan sudėtingas uždavinys. Štai, kodėl ir kaip Sharp išsprendė šią problemą su nauju 80" BIG PAD Pro interaktyvios lentos sprendimu.

Kaip veikia įprasti talpiniai (angl. capacitive) jutikliniai ekranai

Paprasčiausias būdas sukurti talpinį jutiklinį ekraną – tai padengti vieną jo pusę permatomu laidžiuoju, pavyzdžiui, indžio oksido, sluoksniu. Visuose keturiuose ekrano kampuose palaikoma nedidelė įtampa. Taip sukuriamas elektrinis laukas.

Pirštu palietus kitą stiklo pusę, prietaiso valdiklis nustato prisilietimo vietą iš pasikeitusios varžos, matuojamos, pasikeitus įtampai keturiuose skydelio kampuose.

Standartinių talpinių jutiklinių ekranų ribotumas

Standartinių jutiklinių ekranų visiškai užtenka mažiems įrenginiams ir paprastam naudojimui, kai užtenka liesti vienoje vietoje vienu metu. Įprastuose talpiniuose jutikliniuose ekranuose nėra galimybės naudoti daugybinį lietimą, be to gali kilti keblumų dėl neteisingo lietimo fiksavimo, kai keičiasi netikėti signalai iš elektrinio lauko. Paprastai jutiklinės technologijos dideliuose atvaizdavimo plotuose naudoja infraraudonuosius (IR) spindulius, kurie pasižymi nesklandumu dėl reakcijos delsos po lietimo.

Kaip veikia P-CAP technologija

Naudojant  Projected Capacitive (kitaip PCT arba PCAP) technologiją, ant lygiagrečiai išdėstytų stiklų eilutėmis ir stulpeliais išvedžioti elektrodai; taip iš esmės sukuriamas plonų laidų tinklas, ir tada į eilutes ir stulpelius tiekiama srovė.

Palietus ekraną pirštu, valdiklis užfiksuoja varžos pasikeitimą laidų tinklelyje. PCT ekranai gali fiksuoti ne vieną prisilietimo tašką. Visgi „triukšmas“ ir netyčiniai prisilietimai vis vien gali kelti nesklandumų.

Kaip 80" PN-80TC3 BIG PAD Pro pralaužia ledus

Profesionalios klasės PN-80TC3 interaktyviojoje lentoje Projected Capacitive jutiklinė technologija patobulinama pažangesniu valdikliu ir greitesne signalo apdorojimo technika.

Valdiklis naudoja unikalų algoritmą, kuris per 220 Hz padidintą signalo apdorojimo greitį ir stipresnio signalo sukūrimą sumažina triukšmo kiekį iki 1/8, kurio būtų galima tikėtis kitais atvejais.

Pagerėja prisilietimo užfiksavimo tikslumas, praktiškai eliminuojamos įvestys dėl netyčinio prisilietimo ir praktiškai panaikinama delsa (ilgesnis reakcijos laikas).

Nauda vartotojui

BIG PAD jutiklinis ekranas gali ypač tiksliai fiksuoti iki dešimties prisilietimų vienu metu; tuo pačiu metu ekraną gali naudoti net keturi žmonės. Sharp Pen programinė įranga irgi išnaudoja unikalią technologiją, kai stiliaus spaudimo stiprumas lemia brėžiamą liniją.

Įvesties prisilietimu greitis ir tikslumas, naudojant šį būdą, užtikrina realistiškus rašymo pojūčius, todėl, pridėjus ir jautrumą spaudimui, atkuriamas kone identiškas pojūtis, kaip rašant žymekliu ant įprastos lentos.

Unikalus pasiūlymas, kuris iš naujo apibrėžia komandinio darbo sampratą

  • 220 Hz PCT jutiklių dažnis su unikaliu spaudimo fiksavimu. (Įtampos impulsas 220 Hz)
  • Valdiklis veikia unikaliu algoritmu, suderintu su 220 Hz dažniu, todėl tikrieji prisilietimai atskiriami nuo netyčinių 87,5 % ar net daugiau atvejų.
  • Užtikrina patikimesnį, greitesnį ir natūralesnį veikimą ir rašymo pojūtį.